Yazar ve oyuncu İclal Aydın çok satanlar listelerini zorlayan kitabı dizi oluyor. Yazarın son kitabı “Üç Kız Kardeş” 2022’nin Ocak ayının ilk haftasında Demirören Yayın Grubu’nun sahibi olduğu Kanal D’de yayına başlatacak.

Çekimleri devam eden dizide üç kızın annesi yazar İclal Aydın oynayacak. Projeksiyonu Ayvalıkta yapılacak olan dizide  ‘Türkan’, ‘Dönüş’ ve ‘Derya’adlı kız kardeşlerin günlük yaşamları ve başlarına gelen olaylar anlatılıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda yazar İclal Aydın dışında çok sayıda ünlü oyuncu rol alacak. TV izleyicilerinin hayran olduğu, Reha Özcan, Berker Güven, Özgü Kaya, Almila Ada, Melisa Berberoğlu adlı oyuncular var.

 

Kitapcan AGT Kurye işbirliğiYapı Kredi Bankası katkılarıyla ilkokul öğrencileri için özel hazırlattığımız Atatürk’ün NUTUK kitabını, AGT Kurye (Aynı Gün Teslim) şirketi bugüne kadar 478 okula götürdü, teslim etti. AGT’nin götürdüğü 19 bin adet NUTUK kitabı çocuklarla buluştu. NUTUK kitaplarını okullara götürmeyi bir sosyal sorumluluk olarak kabul edip Herkese Kitap Vakfı’na el veren, AGT Kurye Şirketine ve Kurucu Ortağı Sayın Yusuf Köse’ye çok teşekkür ederiz

 

 

Her yıl 24 Kasım’da kutlanan “Öğretmenler Günü”nde geleceğin öğretmenlerine anlamlı bir hediye verilecek.  

English Home Ailesi ile Herkese Kitap Vakfı’nın yaptığı iş birliği sayesinde Türkiye’nin dört bir yanında bulunan geleceğin 2000 öğretmenine anlamlı bir kitap hediye edilecek. Eğitimin Nobel’ine aday gösterilen, dünyanın en iyi öğretmenleri listesine adını yazdıran ilk Türk öğretmeni Dilek Livaneli’nin yazdığı bu kitapta yer alan başarı hikâyesi tüm öğretmen adaylarına ilham verecek.

“Dünya’nın her yerinde öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır. Öğretmenler, gençlerimizi yetiştiren değerli insanlardır. Ülkelerin geleceği öğretmenlere emanet edilir” diyen Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver;   

“Türkiye’de kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahiplerine kitap iletmek için çalışmalar yapan Herkese Kitap Vakfı, 24 Kasım tarihinde kutlanacak “Öğretmenler Gününde” ülkemizin geleceğini şekillendirecek ve eğitimin temel taşı olacak öğretmen adaylarına birer kitap hediye etmek istedi. English Home katkıları ile 2000 öğretmen adayına değerli bir köy öğretmeninin yazdığı kitap gönderilecek. Yazar Dilek Livaneli’nin başarı hikayesinin anlatıldığı kitapta yer alan ipuçlarının tüm öğretmen adaylarına ilham vereceğine inanıyorum. Tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının öğretmenler günü kutlu olsun” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan eğitim fakültelerine ücretsiz gönderilecek kitaplar fakülte yönetimleri tarafından öğretmen adaylarına dağıtılacaktır.

La Casa de Papel'in Berlin karakteri ile tanıdığımız İspanyol oyuncu Pedro Alonso, yeni kitabı "Filipo'nun Kitabı"nın tanıtımı için Türkiye'ye geldi. Bugün de sanatseverlerle bir araya gelerek kitabın lansmanını gerçekleştirdi.

Onu Berlin karakteriyle tanıdık. İspanyol oyuncu Pedro Alonso, bugüne kadar oyuncu kimliğiyle sevenleriyle buluştu ancak bu kez yazar olarak sevenlerini karşıladı. Alonso, kitabının lansmanı için Türkiye'yi tercih etti. Sanatseverlerle bir araya gelen ünlü oyuncu, hem kitaptan hem de hayran kaldığı İstanbul'dan bahsetti. Alonso ilk olarak konuşmasına İstanbul Boğazı'nı anlatarak başladı. "Gerçekten Boğaz manzarası olağanüstü bir manzara" dedi. Sonrasında ise kitabından bahsetti. "Benim hayatım bu kitapta" ifadesini kullandı. Ünlü oyuncunun en büyük korkusu ise 10 gün sonunda elbiselerinin içine sığamamak. Alonso, "Kahvaltıyı çok seven bir insanım ama Türk usulü kahvaltıyı seviyorum. 10 gün daha geçirdikten sonra giysilerime sığamayacağımı düşünüyorum. Türkiye'nin gerçekten benim bam teline dokunan bir duygusu var. Her şey o kadar lezzetli, her şey o kadar taze, her şey o kadar aşkla yapılmış ki" diye konuştu.

30 Ekim 1943, İstanbul'da doğan Yazar Deniz Kavuçoğlu 78 yaşını kutluyor. Tüyap'nın her yıl düzenlediği Kitap Fuarı'nın direktörlüğününe yapan Deniz Kavukçuoğlu'nun çok sayıda kitabı halen raflarda. Yayıncılık dünyasının Deniz ağabeyi, 1968'den bu yana Ant, Aydınlık, Yeni Ortam, Sosyalist Yol ve 2000'e Doğru gibi dergi ve gazetelerde yazıları yayımlanan Deniz Kavukçuoğlu, Milliyet Avrupa ve Aydınlık gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Kavukçuoğlu, köşe yazarlığını 1996'dan beri de "Cumhuriyet" gazetesinde sürdürüyor. Deniz Kavukçu’nun sitemizde de satış da olan bazı kitapları şunlar: Karl Marks'dan Günümüze Almanya'da Sosyal Demokrasi / Sosyal Demokraside Temel Eğilimler,Cumhuriyet Kitapları, 1996, İnceleme Deniz Bitti, Can Yayınları, 1999, Deneme Zarife, Doğan Kitapçılık, 2003, Roman Alageyik Sokağı Bir Liman mıydı?, Doğan Kitapçılık, 2002, Anı Sen vatan haini misin, baba?, Doğan Kitapçılık, 2003, Anı Kedi Gülüşü, 2004, Doğan Kitapçılık, Anı/Derleme Canım Acıyor Baba, Can Yayınları, 2006, Öykü Akıntıya Karşı - Milliyetçilik Üzerine Aykırı Yazılar, 2007 Bir Yolculuk Öyküsü, İstanbul Kitap Fuarı'nın 25 Yılı, 2007, Anı/Röportaj Tarih Her Sabah Yeniden Yazılır, Literatür Yayıncılık, 2007, Yazılar İnsan Suretleri, Literatür Yayıncılık, 2007, Yazılar Komik Şeyler Yazmak, Can Yayınları, 2007, Öykü Onu Ben Öldürdüm Leonardo, Can Yayınları 2008, Roman Umut: Sosyalizm, Literatür Yayıncılık, 2008, Yazılar Mühürdar'dan Moda'ya - Bir Gezinti Kitabı, Heyamola Yayınları, 2011 Hüzün Adasında Bir Köy - Gliki/Bademli, Can Yayınları, 2013 Moda'da Gezinti - Can Yayınları, 2015

 

@denizkavukcuoglu #yazar #tüyap #kitap #doğumgünü #denizkavukcuoglu